Tiia Maria Tamberg

Pulmakorraldaja

Tiia Maria Tamberg

Õnneindeksiga pulmakorraldaja juba 21 aastat!

Minu nimi on Tiia Maria ja mul on Sulle rõõm öelda, et minu pulmakorraldaja, pulma koordinaatori ja tseremooniameistri töö on tõesti minu südamekutse.
Ma olen oma loomult väga rõõmsameelne inimene ja see kajastub ka minu romantilise laadiga olemises, töö käekirjas. Ma ise usun, et minu poolt korraldatud pulmadesse salvestub positiivne energia, mis teeb selle armastuse tähtpäeva väga eriliseks ja kordaläinuks.

Minu elus on läinud nii, nagu on juhtunud paljude inimestega – üks asi viis teiseni.

Mul on küll finantsisti haridus, aga elu juhtis hoopis lilledega tegelemiseni. Mul oli Tallinna kesklinnas väike lillepood ja otsisin sinna veel huvitavaid lisavõimalusi. Tellimustööna hakkasime tegema pruudikimpe, tseremooniate ja peoruumide dekoore, ja ühel hetkel kasvaski lilleäri pulmakorralduseks.

Pulmades kohtusin paljude ägedate pulmafirmadega ja nii üheskoos vesteldes jõudsime arusaamisele, et vaja on korraldada suur üle eestiline Pulmamess.

Esimene Pulmamess toimus Saku Suurhallis aastal 2006 aastal, ja viimane toimus sel kevadel suure Kobarmessi raames Tallinna Lauluväljakul. Pulmakorraldaja olen olnud 20. aastat ja Pulmamesside peakorraldaja 16. aastat ja veel 10. aastat olin Äripäeva Pulmalehe peatoimetaja.

Minu meelest on pulmakorraldaja amet kõige romantilisem amet siin planeedil – positiivne õhustik on sellesse suisa sisse kirjutatud. Ja mis saab veel ilusam olla armunud noorpaaridega kohtumisest. Üks korralik pulmakorraldus on rätsepaõmblustäpsusega töö, mis algab esmalt noorpaari soovidest, nägemustest ja võimalustest ning alles seejärel koostatakse individuaalne pakett.

Minu ülesandeks on nii lahenduste loomine kui ka riskide maandamine. Mina annan noorpaarile nii palju infot, kui mu kogemustepagasis on. Pulmapäevale pole kordust ja selle päeva vundament peab olema nii infotugevalt laotud, et noorpaar ei peaks pärast pulmapäeva mõtlema, et nad oleksid tahtnud midagi teisiti teha.

Pulmakorraldus sisaldab endas üle 45 erineva teema.

Aitan hea meelega selles infohulgas noorpaaridel navigeerida ja veel nii osavalt, et targalt planeerides saame ka eelarvelist kokkuhoidu tekitada.

Pulmakorraldaja võib pulmapäeval olla ka koordinaator, kes vaikselt ja teraselt jälgib, et kõik peo osad toimiksid selliselt nagu pruutpaar seda on soovinud. Pulm on väga emotsionaalne sündmus, mis laeb ka pulmakorraldajat positiivsete energialaengutega, aga tegelikult on pulmakorraldus nagu korraliku ja süsteemselt toimiva maja ehitus, kus kõige tähtsam on tugevalt valatud vundament, millele toetub kogu ülejäänud maja. Hea ja õnnestunud peo aluseks on pikk eeltöö noorpaariga ja kui see on ülipõhjalikult tehtud, siis pole minul peo ajal vaja tunda mingit närveerimist.

See kõik ei saaks muidugi sujuda heade koostööpartneriteta, nagu pulmavanemad, toitlustajad, peokohad, tseremooniameistrid, sõrmuste- ja kleidisalongid, juuksurid, ilutulestikufirmad jpt. Just neile olen ma suure tänu võlgu, sest nendepoolse abistava käeta pole võimalik läbi viia tõrgeteta ja probleemivabalt sujuvat pidu.

Oma töö plusspoolele kirjutan ka kohtumised hõbe- ja kuldpaaridega. Kui neid paare lähedalt vaadata, siis on üsna päevselge, et nende vahel on säilinud keemia, huumor, isegi väike flirt.

Kui kord küsisin ühe kuldpulmapaari käest, et kas nad oskavad defineerida pikaajalise õnne valemit, siis nad vastasid justkui ühest suust, et õnn on hea tervis, aga kehv mälu!

​Iga pulm kingib mulle uut energiat järgmist pulma veel paremini korraldada.

Parim pingemaandus ongi metsas ja looduses viibimine, aga ka sööginaudinguhetked, küpsetamine ja reisimine. Uue energiaga laevad mind aga jälle uued noorpaarid!

Ja peame ikka meeles, et armastus võidab kõik! Rohkem armastust meie ellu ja elu saab meie ümber palju ilusam!