Tiia Maria Tamberg

Peo- ja pulmakorraldaja

Tiia Maria Tamberg

Õnneindeksiga pulmakorraldaja juba 22 aastat!

Minu nimi on Tiia Maria ja mul on Sulle rõõm öelda, et minu peo- ja pulmakorraldaja, päevakoordinaatori ja tseremooniameistri tööd on tõesti minu südamekutse.
Ma olen oma loomult väga rõõmsameelne inimene ja see kajastub ka minu romantilise laadiga olemises, töö käekirjas. Ma ise usun, et minu poolt korraldatud pulmadesse või erinevatesse sündmustesse salvestub positiivne energia, mis teeb iga pidupäeva väga eriliseks ja kordaläinuks.

Minu elus on läinud nii, nagu on juhtunud paljude inimestega – üks asi viis teiseni.

Mul on küll finantsisti haridus, aga elu juhtis hoopis lilledega tegelemiseni. Mul oli Tallinna kesklinnas väike lillepood ja otsisin sinna veel huvitavaid lisavõimalusi. Tellimustööna hakkasime tegema pruudikimpe, tseremooniate ja peoruumide dekoore, ja ühel hetkel kasvaski lilleäri pulmakorralduseks.

Pulmades kohtusin paljude ägedate teenusefirmadega ja nii üheskoos vesteldes jõudsime arusaamisele, et vaja on korraldada suur üle eestiline Pulmamess.

Esimene Pulmamess toimus Saku Suurhallis aastal 2006 aastal, ja viimane toimus 2022.a.kevadel suure Kobarmessi raames Tallinna Lauluväljakul. Pulmakorraldaja olen olnud 22. aastat ja Pulmamesside peakorraldaja 16. aastat ja veel 10. aastat olin Äripäeva Pulmalehe peatoimetaja.

Minu meelest on pulmakorraldaja amet kõige romantilisem amet siin planeedil – positiivne õhustik on sellesse suisa sisse kirjutatud. Ja mis saab veel ilusam olla armunud noorpaaridega kohtumisest. Üks korralik pulmakorraldus on rätsepaõmblustäpsusega töö, mis algab esmalt noorpaari soovidest, nägemustest ja võimalustest ning alles seejärel koostatakse individuaalne pakett.

Minu ülesandeks on igale peole, sündmusele, pulmapeole lahenduste loomine kui ka riskide maandamine. Mina annan noorpaarile nii palju infot, kui minu kogemustepagasisse 22.a. jooksul on kogutud. Pulmapäevale pole kordust ja selle päeva vundament peab olema nii infotugevalt laotud, et noorpaar ei peaks pärast pulmapäeva mõtlema, et nad oleksid tahtnud midagi teisiti teha.

Peo-, pulma- ning Pulmamessi korraldaja Tiia Maria Tamberg pruutkleitide disaineri Kristi Bridal'i ja pulmaisaõhtujuht, Dj Veigo Kaaret'iga
Peo- ja pulmakorraldaja ning tseremeeniameister Tiia Maria Tamberg

Peo- ja Pulmakorraldus sisaldab endas üle 45 erineva teema.

Aitan hea meelega selles infohulgas kõikidel pidude soovijatel ja noorpaaridel navigeerida ja veel nii osavalt, et targalt planeerides saame ka eelarvelist kokkuhoidu tekitada.

Pulmakorraldaja võib igal sündmusel olla ka koordinaator, kes vaikselt ja teraselt jälgib, et kõik peo osad toimiksid selliselt nagu pruutpaar, juubilar, firma juhtkond  seda on soovinud. Iga pidu on väga emotsionaalne sündmus, mis laeb ka m ind, kui korraldajat positiivsete energialaengutega, aga tegelikult on igapeo korraldus nagu korraliku ja süsteemselt toimiva maja ehitus, kus kõige tähtsam on tugevalt valatud vundament, millele toetub kogu ülejäänud maja. Hea ja õnnestunud peo aluseks on pikk eeltöö noorpaariga,peo tellijaga ja kui see on ülipõhjalikult tehtud, siis pole minul peo ajal vaja tunda mingit närveerimist.

See kõik ei saaks muidugi sujuda heade koostööpartneriteta, nagu õhtujuhid, pulmavanemad, toitlustajad, peokohad, tseremooniameistrid, sõrmuste- ja kleidisalongid, juuksurid, ilutulestikufirmad jpt. Just neile olen ma suure tänu võlgu, sest nendepoolse abistava käeta pole võimalik läbi viia tõrgeteta ja probleemivabalt sujuvat pidu.

Oma töö plusspoolele kirjutan ka kohtumised hõbe- ja kuldpaaridega. Kui neid paare lähedalt vaadata, siis on üsna päevselge, et nende vahel on säilinud keemia, huumor, isegi väike flirt.

Kui kord küsisin ühe kuldpulmapaari käest, et kas nad oskavad defineerida pikaajalise õnne valemit, siis nad vastasid justkui ühest suust, et õnn on hea tervis, aga kehv mälu!

​Iga pidu või pulm kingib mulle uut energiat järgmist pulma veel paremini korraldada.

Parim pingemaandus ongi metsas ja looduses viibimine, aga ka sööginaudinguhetked, küpsetamine ja reisimine. Uue energiaga laevad mind aga jälle uued ägedad meie enda eesti inimesed, kes soovivad mõnda oma tähtpäeva väga eriliselt tähistada!

Ja peame ikka meeles, et armastus võidab kõik! Rohkem armastust meie ellu ja elu saab meie ümber palju ilusam!